سخن روز /
صاحب مجلس امام حسین(ع) حضرت زهرا (س) است
1398/06/17

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین بهادری نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان در مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که در سازمان تعاون روستایی استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه هر جا روضه امام حسین (ع) هست، آنجا صاحب عزاء حضرت فاطمه زهرا(س)هستند، اظهار کرد: تبیین علت های قیام عاشورا همواره الهام بخش مسلمانان و به ویژه شیعیان در اعصار متمادی بوده است.

این مسئول هدف اصلی قیام امام حسین(ع) را احیای دین دانست و افزود: قیام امام حسین(ع) دارای ابعاد مختلفی است که در این میان زمینه ها و دلایل شکل گیری این نهضت عظیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین‌ و مهم‌ترین‌ عامل‌ نهضت‌ امام‌ حسین‌ (ع) و محرک‌ اصلی‌ او در هجرت، امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منکر بود.

حجت الاسلام و المسلمین بهادری همچنین با اشاره به اینکه احترام به والدین بهشت را واجب می کند، افزود: انسانیت و اخلاق ایجاب می کند که پاسدار این دو گوهر باشیم و در حال حیاتشان از نیکی و احسان و پس از مرگشان از صدقات و یاد نیک غفلت نکنیم.

وی یادآور شد:  توجه به مقام پدر و مادر و شناخت قدر و منزلت آنان نزد خداوند، زمینه ادای بخشی از حق بزرگ آنان را فراهم می سازد.

 


تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal