سخن روز /
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین:
شبکه تعاون روستایی حلقه اتصال تولید به بازارمصرف است
1398/05/22

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین، به منظور تعامل بیشتر بخش دولتی و خصوصی و حذف دلالان و واسطه ها در خرید محصولات کشاورزی، جلسه ای با حضور مهندس آقاعلیخانی رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین و جمعی از مدیران عامل اتحادیه های تعاونی روستایی استان با بخش خصوصی برگزار شد.

آقا علیخانی در این جلسه با بیان اینکه محصولات کشاورزی تولیدی استان کیفیت بالایی دارند، اظهار کرد: تنظیم بازار و کنترل قیمت عرضه کالا، یک فرآیند مهم و حساس بوده که نیازمند برنامه ریزی علمی و مستمر با در نظر گرفتن ابعاد مختلف و جوانب کامل موضوع است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین هدف از خرید توافقی محصولات کشاورزی را کاهش دغدغه کشاورزان در بازاریابی و فروش محصول، کاهش نقش دلالان، واقعی شدن قیمتها،  تولید کیفی محصول توسط کشاورزان و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و کاستن فاصله تولید تا مصرف عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در حقیقت بازار محل تلاقی عرضه و تقاضا است، تصریح کرد: خرید توافقی محصولات کشاورزی در راستای ایجاد تعادل در بازار و جلوگیری ‌از نوسانات شدید قیمت محصولات توسط شبکه تعاون روستایی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شبکه تعاون روستایی به عنوان حلقه اتصال تولید به بازارمصرف، گام مؤثری را در شکوفایی اقتصاد روستاها بر می دارد.

آقا علیخانی در ادامه بر فرآوری محصولات کشاورزی تاکید کرد: به دنبال فرآوری محصولات کشاورزی ماندگاری این محصولات را بیشتر و مصرف و عرضه آن مناسب‌تر خواهد شد و ارزش اقتصادی محصولات می رود.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal