سخن روز /
رئیس سازمان تعاون روستایی استان خبر داد
آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان استان قزوین
1398/07/10

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین، آقاعلیخانی از آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان استان قزوین خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت گوجه فرنگی و جهت حمایت از کشاورزان، خرید حمایتی این محصول در استان آغاز شده است.

این مسئول با بیان اینکه خرید حمایتی گوجه فرنگی در قالب ساز و کار تعریف شده و با رعایت سقف قیمت 1150 تومان به ازای هر کیلوگرم با سبد یکبارمصرف خواهد بود، اظهار کرد: با اجرای طرح خرید حمایتی گوجه از کشاورزان امیدواریم از متضرر شدن گوجه کاران جلوگیری شود.

این مسئول با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی و از بین رفتن انگیزه تولیدکنندگان این محصول ، تصریح کرد: به منظور پشتیبانی از تولیدکننده با همکاری سازمان تعاون روستایی و اتحادیه تعاون روستایی خرید حمایتی گوجه فرنگی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه عملیات خرید حمایتی با قیمت مصوب تا زمان تعدیل قیمت ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: کارخانه کامنوش استان گلستان به عنوان طرف قرارداد جهت فرآوری گوجه فرنگی حمایتی استان در سال 1398 تعیین شده است.

گفتنی است؛ حدود 20 درصد از محصول گوجه فرنگی تولیدی در قزوین در داخل استان مصرف می‌شود و سایر به کارخانجات رب و یا دیگر استان‌ها عرضه خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر130 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal