سخن روز /
دوره آموزشی آشنایی با طرح های زیست محیطی، بوم گردی، دانش بومی و صنایع دستی برگزار شد
1398/10/24

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان قزوین، دوره آموزشی آشنایی با طرح های زیست محیطی، بوم گردی، دانش بومی و صنایع دستی با حضور اعضاء شرکت های تعاونی زنان روستایی در سالن جلسات تعاون روستایی استان برگزار شد.

ابراهیم پور رئیس اداره آموزش تعاون روستایی استان قزوین با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های بالای کنونی با تنوع اقلیمی و تنوع گونه ای، گفت: در استان قزوین 1600 گونه گیاهی وجود دارد که از این تعداد 250 گونه آن دارویی است.

این مسئول تصریح کرد: شرکت های تعاونی زنان روستایی می توانند گیاهان دارای ظرفیت تجاری سازی را شناسایی و بر روی این گیاهان عملیات برندسازی را انجام دهند.

ابراهیم پور بر ایجاد اقامتگاه های بوم گردی توسط شرکت های تعاونی زنان روستایی تاکید کرد و گفت: در این اقامتگاهها سعی بر این است تا گردشگران با شیوه سنتی زندگی در آن محل آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا استفاده و در محیطی طبیعی سفر خود را به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه نقش صنایع دستی در کارآفرینی زنان روستایی و توسعه اقتصادی بسیار پر اهیمت است، افزود:  با بسترسازی‏ مناسب و آموزش‏های کاربردی می توان امکان حضور زنان روستایی را در بخش صنایع دستی فراهم کرد.

تدریس دوره آموزشی آشنایی با طرح های زیست محیطی، بوم گردی، دانش بومی و صنایع دستی را مهندس رشوند از مرکز تحقیقات کشاورزی استان قزوین برعهده داشت.

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal